חדשות ומאמרים

פעילויות הכלבנות שלנו מתרחשות רחוק מתשומת ליבם של ערוצי חדשות למיניהם, עם כל המאמצים שלנו בתחום איתור נעדרים, רק כמה מהפעמים שזכינו לאתר מישהו הגיעו לתקשורת.

כאן תוכלו לראות ולהתעדכן על האקשן שמתנדבי יכ”ל חווים מדי יום ביחידה שלנו – כפי שכולם יודעים, תמונה אחת שווה אלף מילים, ויש הרבה מה לומר על יכ”ל. בין אם הם עוזרים בחיפושים או מוצבים להשלים אבטחת יישובים במקומות משאינן מסוגלים עדיין להגן על עצמם, עבודת הקודש שלנו משיגה הצלחה מהסוג שמגיע אך ורק לקבוצת המתנדבים המסורים ביותר בישראל, המוכנים לעשות הכל, בכל מקום ובכל זמן כדי להציל חיים.

אנו מאוישים רק על ידי מתנדבים, ממומנים רק על ידי תרומות, ומונעים מרצון אחד – להציל חיים.

לכל תמונה יש סיפור מאחוריה – סיפור של אתגרים שהתמודדנו איתם, קשיים שעברנו אותם, מכשולים שהתגברנו עליהם, ושל המתנדבים האמיצים שלנו וכלבי העבודה האהובים שלנו, שגדלים ועובדים יחד בכל העליות והירידות שהן חלק בלתי נמנע מתגובת חירום.

צוותי תיעוד שלנו מתמודדים בקשיים בפעילות ההצלה הרבות. אנחנו לעיתים קרובות מוצאים את עצמנו ליד אנשים במצבים גרועים, ועל הצלמים שלנו להזהר מאוד בכבוד הניצל.

אם לא היינו מצלמים את התמונות הללו, קשה היה להאמין שכל זה הושג ללא שקל אחד של מימון ממשלתי או תאגידי.

מכיוון שחלק מהעבודה שלנו נעשית בשיתוף פעולה עם כוחות הביטחון, לא ניתן לפרסם את כל מה שאנחנו עושים. למרות שהציבור אולי לעולם לא ידע את מלוא תרומתנו לביטחון ישראל, אנו שמחים שעזרנו מתי והיכן שהיה צורך ביכולות הייחודיות שלנו, ונערכים ללא הרף לפעם הבאה שבה נתבקש לעמוד על משמר מולדתנו.

מלבד עבודת החילוץ שלנו, אנו גם עומדים כתף אל כתף עם יחידות מתנדבים אחרות, עמותות וקהילות ברחבי ישראל כדי למקסם כל דרך אפשרית שבה אנחנו וכלבינו יכולים לתרום יותר למדינה ולעם ישראל.

לעידכונים נוספים וחדשות בזמן אמת עקבו אחרינו ברשתות